- Elvárások és a tökéletesség mítosza
Az egyik legnagyobb kihívás az, hogy gyakran olyan elképzeléseink vannak a tökéletes társról, amit a média, a társadalmi elvárások és a társas kapcsolatok iránti nagyobb nyomás formáltak. A tökéletes megjelenés, a közös érdeklődési körök és az azonnali vonzalom keresése olykor eltérít minket attól, hogy meglássuk a valódi mélységet és potenciált egy kapcsolatban. Fókuszuk túlzottan a másikról alkotott ideális kép megalkotásán van, mint a fogyasztói társadalom válógatós, már már túlon túl is igényes résztvevője, miközben az önmagunk fejlesztéséről nagy válógatásunk közben megfeledkezünk.
- Válogatás és túl sok lehetőség
A modern technológia és az online társkereső platformok végtelennek túnő problémát jelenthetnek. Mivel hatalmas a lehetőség, hogy emberekkel ismerkedjünk meg, a túl sok választás megtéveszthet és nehezebbé teheti a döntést. Egy végtelennek kiváló lehetőségek tengerében könnyen elveszíthetjük a fókuszt és folyton újabb és újabb lehetőségek után kutathatunk. Hogy is találhatnánk meg a megfelelő társat, ha elmerülünk a válogatás lehetőségének végelennek tűnő tengerében.
- Az önmegvalósítás keresése
Az egyéni önmegvalósítás és karrierépítés fontossága is megnehezítheti a társ megtalálását. A személyes célok elérése sok energiát és időt igényel, ami miatt néha háttérbe szoríthatjuk a romantikus kapcsolatok építését. Az egyensúly megtalálása az egyéni fejlődés és a romantikus élet között komoly kihívást jelent. Amikor a hétköznapi szokásaink kizárólag a saját egzisztenciánk építéséről szólnak, folyamatosan kiszorulnak a hétköznapjainkből az intimitás iránti igényünk kielégítésére lehetőséget adó szokások, tevékenységek.
- Megfelelő kommunikációs képesség hiánya és sebezhetőség félelme
A valódi kapcsolatok építése kommunikációra és sebezhetőségre épül. Sokan félnek attól, hogy megnyíljanak mások előtt, és őszintén megosszák érzelmeiket és vágyaikat. A korábbi sebek és csalódások miatti bizalmatlanság is akadályozhatja az új kapcsolatok kialakítását. A jobb félni, mint megijedni mondásnak a szerelem megtalálásában nem csak önmagunkat védelmező jelentősége van, hanem korlátozó hatása is érvényesül. A bátorág és sebezhetőség megfelelő kombinációja több eredménnyel kecsegtet, mint az remélnénk. Szeretettel ajánlom a BRENE BROWN A sebezhetőség ereje című TED előadást, ami átkeretezi hozzáállásunkat ebben a témában.
- Időzítés és sors
Az időzítés fontos szerepet játszik a szerelem megtalálásában. Néha az igazi társunkat csak később tudjuk megtapasztalni, amikor már érettebb személyiségekké válunk. Akkor találhatjuk meg az igazit az életünk során, amikor már készen állunk rá, és megtörténtek a szükséges belső változások. A sors is jelentős szerepet játszik az életünkben, hiszen olykor a legváratlanabb pillanatokban találkozhatunk az igazi társunkkal, elképzelhető, amikor éppen nem is keressük. A kérdés az, hogy vajon amikor nem számítunk rá, akkor is annyira nyitottakká tudunk válni, hogy észrevegyük, ha a sors tálcán kínálja fel a megfelelő társat.
Vajon mit érdemes ezekből a szempontokból leszűrnünk?
A szerelem keresése a mai világban több kihívással jár, mint valaha. Az elvárások, a választsok sokfélesége, az önmegvalósítás fontossága, a kommunikáció nehézségei és a megfelelő időzítés mind olyan fontos tényezők, melyeknek köszönhetően néha úgy érezzük, hogy eltévedtünk a szerelem labirintusában. Miközben nagy erőfeszítéseket teszünk a párkeresősben az is előfordulhat, hogy az orrunk előtt van a megoldás. Azonban fontos megérteni, hogy a szerelem nem feltétlenűl nyilvánvalóan, és könnyű úton érkezik hozzánk. A párkeresési folyamat olyan értékes tapasztalatokkal gazdagít minket, melyben a személyiségünk nagymértékben fejlődik. Nem feltéslen minden estben kívül kell keresnünk az akadályok lekűzdését, időnként magunkban is kell keresgélni, mert az önkorlátozó akadályokat kizárólag saját magunkban találhatjuk meg,
Az igazi társ megtalálása hosszú utat és türelmet igényel, de az eredmény – egy mély és valódi kapcsolat – minden kihívást megér.