fbpx

Fedezd fel a rejtett családi dinamikákat a családállítással!

A családállítás egy mély önismereti és terápiás módszer, amely a rejtett családi dinamikákat és generációkon átívelő mintázatokat hozza felszínre. Az alábbiakban összegyűjtöttem néhány gyakran felmerülő kérdést és válaszokat a családállítással kapcsolatban.

1. Mi a családállítás lényege?

A családállítás segít feltárni a családi rendszerben jelen lévő, gyakran tudattalan párkapcsolati mintákat és blokkokat. Bert Hellinger módszere alapján a résztvevők „képviselőként” jelenítik meg az egyes családtagokat, hogy a rejtett dinamikák láthatóvá váljanak.

2. Milyen problémákra lehet megoldás a családállítás?

  • Párkapcsolati nehézségek
  • Családi konfliktusok
  • Pénzügyi elakadások
  • Egészségügyi problémák lelki háttere
  • Önbizalomhiány, szorongás, depresszió
  • Gyászfázis feldolgozása
  • Ismétlődő élethelyzetek és minták megértése

3. Hogyan zajlik egy családállítás?

Kétféle módon történhet:

  • Csoportos állítás: A kliens választ képviselőket a családtagok számára, akik megjelenítik az adott kapcsolati dinamikát. A vezető kérdésekkel és mozdulatokkal segíti a folyamatot.
  • Egyéni állítás: Bábukkal, horgonyokkal, vizualizációval, székekkel vagy más eszközökkel történik a családi dinamika feltárása.

4. Kell-e tudnom részleteket a családom történetéről?

Nem feltétlenül. A családállításban nem a tudatos információ, hanem a mezőben megjelenő érzések és energiák dolgoznak. Ha vannak konkrét családi történetek, hasznos lehet, de az állítás anélkül is hatékony lehet.

5. Mit jelent a „mező” a családállításban?

A mező (morfogenetikus mező) egy kollektív tudattalan tér, amelyben a családi minták és rejtett dinamikák tárolódnak. A képviselők ennek a térnek a hatására képesek érezni az adott családtag érzéseit és megjeleníteni a mintázatokat.

6. Fájdalmas lehet a családállítás?

Néha felkavaró élmény lehet, mert mély érzelmek törhetnek fel, de a cél mindig az, hogy a kliens végül megkönnyebbülést és felismeréseket nyerjen. Az állítás végére a rendszer egyensúlya helyreáll.

7. Milyen hatással lehet rám egy állítás?

A hatás egyénfüggő. Vannak, akik azonnali felismeréseket tapasztalnak, másoknál hetek, hónapok alatt érnek be a változások. A családi dinamikák változása nemcsak a résztvevőre, hanem sokszor a család többi tagjára is kihatással lehet.

8. Hány alkalomra van szükség?

Ez attól függ, milyen mély a probléma. Egyetlen állítás is hozhat jelentős változást, de sokan több alkalommal dolgoznak különböző életterületeiken.

9. Kell-e hinni benne, hogy működjön?

Nem kell spirituális vagy misztikus hit, a családállítás tapasztalati módszer. Azok is megtapasztalják a hatékonyságát, akik szkeptikusan érkeznek.

10. Mi történik egy állítás után?

Fontos, hogy az állítás után ne akard rögtön „megérteni” vagy elemezni a tapasztaltakat. Adj időt a belső folyamatoknak. Sokszor az elmozdulások fokozatosan épülnek be az életedbe.

Ha szeretnél családállításon részt venni vagy kérdésed van, szívesen segítek!

Mérgező párkapcsolat

Mérgező játszmák a párkapcsolatban

A párkapcsolatokban gyakran észrevétlenül alakulnak ki mérgező játszmák, amelyek hosszú távon megnehezítik az intimitást és az egészséges kommunikációt. A Drámaháromszög

Tovább olvasom »

Foglalj időpontot!

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük