fbpx

Az ikigai egy japán koncepció, ami az élet értelmére, céljára és boldogságára utal

Az ikigai egy japán koncepció, ami az élet értelmére, céljára és boldogságára utal. Az ikigai arra igazán, hogy megtaláljuk azt, ami kielégítő és értelmes az életünkben. A következő tévhitek az ikigai körül lehetnek jelen:

  1. Az ikigai azonos a hobbival vagy szenvedéllyel: Bár az ikigai kapcsolódhat a hobbihoz vagy szenvedéllyel végzett tevékenységekhez, de nem azonos velük. Az ikigai az olyan területet jelölti, ahol a négy tényező – ami szereted, amiben jó vagy, ami fizetnek érte, és amire a világnak szüksége van – találkozik.
  2. Az ikigai csak egyetlen dolog lehet: Az ikigai lehet egy tevékenység, egy munka vagy egy életcél is. Nem szükségszerűen kell egyetlen dologra korlátozódnia, hanem az életünk különböző területeire is kiterjedhet, például a munkára, családra, barátokra, hobbiakra és szabadidős tevékenységekre.
  3. Az ikigai boldogságot hoz: Az ikigai megtalálása nem garantálja a boldogságot. Az ikigai megtalálása egy lépés lehet az életünkben, hogy kiteljesedettnek érezzük magunkat, de más tényezők is szükségesek a boldog élethez, például az egészség, az érzelmi és szociális kapcsolatok, az egyensúly és az életminőség.
  4. Az ikigai mindenkinek ugyanaz: Az ikigai egy személyre szabott koncepció, és az ikigai más és más lehet minden egyes ember számára. Az ikigai egyedi választásja az egyéni érdeklődésnek, képességeknek, értékeknek és környezeti körülményeknek.
  5. Az ikigai csak a fiatalabb korosztály számára érvényes: Az ikigai nem korhoz kötött és nem csak a fiatalabb korosztály számára érvényes. Bár az ikigai megtalálása gyakran kapcsolódik a karrierhez vagy az aktív munkavégzéshez, az idősebb korosztály is megtalálhatja az egész életük későbbi szakaszait, többek között a közösségi munkában, önkéntes tevékenységekben, családi időtöltésekben vagy hobbi projektekben.
Párkeresés
Németh Irén

A tapintat szerepe az ismerkedés során

Miért fontos a tapintatosság? Az első benyomás meghatározó lehet egy kapcsolat alakulásában, legyen szó barátságról, romantikus viszonyról vagy szakmai kapcsolatról. Tapintatos viselkedéssel azt mutatjuk meg,

Tovább olvasom »
Abúzus
Németh Irén

Mit nevezünk párkapcsolati abúzusnak?

A párkapcsolati abúzus olyan viselkedésformák összessége, amelynek célja a másik fél fölötti kontroll, hatalom és manipuláció fenntartása. Az abúzus nemcsak testi bántalmazást jelenthet, hanem lehet

Tovább olvasom »
szexualitás
Németh Irén

Szexuális önbizalom

Hogyan fejleszd és tedd harmonikusabbá a szexuális életed? A szexuális önbizalom nemcsak a hálószobában, hanem az élet más területein is befolyásolja a magabiztosságot és az

Tovább olvasom »

Foglalj időpontot!

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük